(ВИДЕО) Манијак се качи на бината додека танцуваше Бритни Спирс

By

Додека го пееше еден од своите најголеми хитови кој го направи на почетокот на кариерата, Бритни Спирс не ни насети дека ќе и следи вистински шок.

dobivaj vesti na viber

На концертот, една од најголемите светски музички ѕвезди Бритни Спирс, во Лас Вегас, и се случи инцидент, во кој, благодарение на брзата реакција на обезбедувањето, немаше никакви последици.

Додека Бритни го пееше својог голем и прв хит во кариерата, песната „Crazy“, на бината успеа да се качи човек од публиката, кој обезбедувањето веднаш го спречи да и се приближи на пејачката.

Британи Спирс уплашено погледна и праша дали има пиштол, додека околу нејзе стоеше обезбедувањето, а потоа ја изнесоа од бината.

Неколку момци од обезбедувањето го решија проблемот со напаѓачот, кој беше пријавен во полиција, а се испостави дека станува збор за 37 годишниот Џеси Веб, чии намери засега не се познати.

Погледнете ја снимката:

Ќе ви се допадне