(Видео) Меган Маркл препозна и прегрна пријателка во толпата народ

By

За време на посетата во Нов Зеланд, принцот Хари и Меган Маркл прошетаа меѓу фановите, меѓу кои војвотката пронајде своја поранешан познаничка.

Воодушевена Меган се доближи до девојката и срдечно ја прегрна. Станува збор за Хана Сергел, 20-годишна студентка со која Меган остварила контакт преку социјалните мрежи.

Хана и Меган се допишувале преку Инстаграм, додека Меган не го отстранила својот профил од социјалните мрежи по свршувачката со принцот Хари. За време на својата борба со менталната состојба, Хана ѝ се доверила на Меган.

Војвотката ѝ била голема поддршка додека Хана се борела со психичката  состојба. За време на еден нејзин престој во болница, Меган ѝ испратила охрабрувачко видео во кое ја советува што да јаде и како да продолжи со нормалниот живот. И во никој случај да не се откаже од факултетот.

 

View this post on Instagram

 

thank you for everything, meghan 🧡 #royaltour

A post shared by 𝚑 𝚊 𝚗 𝚗 𝚊 𝚑 (@hannahsergel) on

Ден претходено, Меган и Хари заедно со добар дел од младината во Нов Зеланд биле на чај во еден кафе-бар. Таму разговарале на тема  менталното здравје. Принцот Хари на домаќинката на настанот, Луси Кенеди, која студира два насоки, трговија и психологија, ѝ понудил работа по дипломирањето. Луси рекла дека завршила факултет за две години и дека ѝ било чест да работи за кралското семејство, а Хари се понудил да ѝ помогне околу тоа.

 

View this post on Instagram

 

I would definitely be one of those kids “awww” and just happy to be in her presence really❤️😂😭 After a visit to Rainbow Springs, Meghan and Harry headed into the city to meet members of the public gathered there 🇳🇿❤️😭. Meghan and Harry then travelled to Redwoods Treewalk Rotorua, where they learnt more about the forest’s history as they took on the tree walk, and then met invited representatives of the local biking community under the forest canopy. 📷 Dominic Lipinski . . . . Outfit: Givenchy, the skirt is a bespoke Givenchy skirt but the top 👚 is a Givenchy crew neck blouse . . . . Earlier they had a welcome ceremony. Then Meghan and Harry visited Rainbow Springs where they learnt more about the centre’s kiwi breeding programme. Kiwis, which are New Zealand’s national bird, have become increasingly endangered in recent years. They met conservationists working to protect the species. They had the opportunity to name two young kiwi chicks at Rainbow Springs: Meghan named one Koha meaning ‘gift’🎁 and Harry named one Tihei meaning ‘life’ . . . . . . . #duchessofsussex #princesscharlotte #duchessofcambridge #meghanmarkle #princeharry #katemiddleton #princecharles #princewilliam #princelouis #diana #rachelzane #royals #royalfamily #royalcouple #royalwedding #lfl #britishroyalfamily #buckinghampalace #kensingtonpalace #australia #royaltour #meganmarkle #princegeorge #engagementring #cooktogether #princesseugeine #royalwedding #royaltournz

A post shared by Meghan (@_duchess_of_sussex) on

За време на турнејата, Меган и Хари срдечно ги поздравија фановите и се дружеле со младите.

 

Ќе ви се допадне