(Видео) Меколи Калкин стана тема на социјалните мрежи, многумина немаа поим како звучи како возрасен

Меколи Калкин стана тема на социјалните мрежи по неговиот говор на церемонијата на Булеварот на славните во Лос Анџелес во саботата.

Актерот, кој како осумгодишно момче се прослави со улогата во божиќните филмови „Сам дома“, во саботата доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд, а по тој повод одржа и говор, каде што особено се заблагодари на својата партнерка Бренда Сонг.

„Ти си апсолутно сè. Ти си мојот шампион. Ти не само што си најдобрата жена што некогаш сум ја запознал, ти си најдобрата личност што некогаш сум ја запознал. Ми дадовте цел. Ми дадовте семејство“, рече Калкин.

Сепак, иако многумина беа воодушевени од неговата посветеност и говор, неговиот глас привлече внимание и многумина беа изненадени како звучи актерот иако има 43 години.

Корисниците на Твитер пишуваа за тоа како не го слушнале неговиот глас со години, а интересно е што некои забележале дека и Меколи Калкин звучи како неговиот 41-годишен брат Киеран.

Scroll to Top