(Видео) „Металика“ ја објави првата песна од новиот албум, кој ќе излезе во април

„Металика“ го објавија првиот сингл од нивниот нов албум, кој ќе биде 12. студиско издание,а ќе биде официјално објавен на 14 април 2023 година.

dobivaj vesti na viber

Алубот доаѓа по пет години од последниот објавен албум. Новиот албум насловен е „72 Сизн“, ќе има 12 песни и вкупно ќе трае 77 минути.

Со синглот „Lux Æterna“ го најавуваат новиот албум кој ќе биде проследен со голема светска турнеја идната година.

 

Scroll to Top