(Видео) Пијани и голи, сопругите на велшките фудбалери лудуваат во Катар

Сопругите на велшките фудбалери беа главна тема во катарските и светските медиуми бидејќи постојано пиеле и правеле забави на базен во сместувањето во Катар.

dobivaj vesti na viber

На социјалните мрежи се појавија видеа од лудите забави на сопругите на велшките фудбалери. Додека пак фудбалерите на Велес не поминаа најдобро на Светското првенство бидејќи го зазедоа последното место од групата Б.

На видеата кои се појавија на интернет свршеницата на Крис Мефам, Џоди Френсис, пие пијалок директно од шише, а на истата забава ја поддржале девојката на Дени Вард, Ребека Нејлор, свршеницата на Мет Смит, Емили и девојката на Ник Вилијамс, Никол Хаган.

Покрај девојките и верениците, на видеата се појавува и сестрата на Хари Вилсон, Ен Вилсон, која во пијана состојба се обидува да прави ѕвезда, но гимнастичарката падна и не успеа во обидот.

Scroll to Top