ВИДЕО: По 11 години пауза, Вил и Грејс повторно се враќаат на ТВ екраните

Новата епизода на популарната серија почнува со емитување на 28 септември.Една од најпопуларните серии „Вил и Грејс“, по 11 години пауза, повторно се враќа на малите екрани. Новите епизоди се снимени, а новата сезона, според планот, треба да почне од 28 септември.Телевизијата NBC, на која ќе се емитува, објави тизер на кој се најавуваат новите авантури на Вил, Грејс, Џек, Карен и останатите ликови од ова остварување.

Главната актерска екипа е иста, така да Ерик Мекормак да го глуми Вил, Дебра ја глуми Мисинг Грејс, Џек Шон Хејс, а Карен Меган Мулали.

Погледнете го тизерот за новата сезона на серијата „Вил и Грејс“:

Scroll to Top