(Видео) Познатата актерка за експлицитната сцена во филмот на нејзиниот син: Се чувствував ослободена

Елизабет Харли откри дека се чувствувала „ослободена“ додека снимала жестока секс сцена за режисерското деби на нејзиниот син Демијан. Трејлерот за Strictly Confidential ја прикажува 58-годишната актерка како се забавува со друга жена во сцените снимени и режирани од нејзиниот син.

Демијан (21) е модел и филмски режисер на кого ова му е прв долгометражен филм. Ѕвездата од Остин Пауерс објасни дека нејзиниот син ја опуштил на снимањето и рече дека е „убаво“ да има некој зад камерата што ја гледа.

Елизабет објасни во изјавата за Access:

„Она што неговото сценарио го бараше од мене, не сум го правел во филмови многу пати. Но, бидејќи тој беше таму, се чувствував безбедно и згрижено, знаев дека ќе пази на мене. Всушност, некако е ослободувачко да работам со моето семејство. Можеби Ќе го направам тоа повторно“.

Во меѓувреме, Демијан изјави за Access дека иако луѓето го гледаат како контроверзен затоа што ја снимал својата мајка во оскудна облека, тој не го гледа тоа така.

„Шоубизнисот е фундаментален дел од целиот мој живот. Значи, не ни е спорно. Таа ме снима мене, јас ја снимам неа“, рече тој.

Инаку, драмата ја следи Миа, која ја игра ѕвездата на CBBC, Џорџија Лок, која е вовлечена во „светот на сексот, дволичноста и предавството“ додека се обидува да ја разоткрие мистеријата околу самоубиството на нејзината најдобра пријателка Ребека.

Трејлерот ја прикажува Миа како се враќа на егзотичниот карипски остров каде што почина Ребека, и додека се појавуваат стари страсти, таа ветува дека ќе ја дознае вистината за смртта на нејзината пријателка. Ликот на Елизабет, Лили е заведен од Наташа, која ја игра младата актерка Чиравара.

Scroll to Top