ВИДЕО: Пред 18 години ја глумеше моќната Клеопатра – Денеска изгледа како Божица

Кога ја глумеше прочуената Клеопатра, убавата актерка Леонор Варела имала само 27 години.Чилеанската актерка и модел на Леонор Варела во култниот филм „Клеопатра“ во 1999 година, имаше запазена улога, кога ја глумеше во истоимената моќна владетелка.

Имала тогаш само 27 години, а со својата убавина ги засени сите и набрзо стана една од најзаслужните латино-американски актерки.

Printskrin: Youtube/Universal Mind

Денес оваа убавица има 44 години, и е во среќен брак од 2013 година, мајка на две деца, синот Матеа и ќерката Луна.

Активна е и на социјалните мрежи, а со својата природна убавина и денеска го освои светот.

Foto: Instagram/la_leovarela

Води спортски живот, нешто поради кое и ја одржува својата сјајна линија…

Foto: Instagram/la_leovarela

А за пофалба е и тоа што остана верна на природниот изглед, кој, за разлика од повеќето нејзини колешки, го подложија на естетска хирургија.

Погледнете уште некои фотографии од преубавата Леонор:

Foto: Instagram/la_leovarela

 leonor2

Foto: Instagram/la_leovarela

Foto: Instagram/la_leovarela

Да потсетиме, вака изгледаше како прочуената Клеопатра:

Scroll to Top