(Видео) Пријателите без престан се смеат на сетот додека ја снимаат легендарната сцена – видеото стана вирално по смртта на Пери

Видео направено за време на снимањето на легендарната сцена од „Пријатели“ стана вирално по смртта на Метју Пери. Станува збор за сцената кога Рос (Дејвид Швимер), Чендлер (Метју Пери) и Рејчел (Џенифер Анистон) го преместуваат каучот во новиот стан на Рос.

На видеото Пери гласно се смее со колегите на сетот. Видеото трогна многу од неговите обожаватели.

„До овој момент не сум плачел“, „Ти благодарам што го сподели ова. Метју, ти благодарам за сета смеа“, „Убаво е да го гледаш вака како се смее“, се само дел од коментарите.

Метју Пери беше пронајден мртов во џакузито во неговиот дом во саботата. Имаше 54 години. Истрагата за смртта се уште е во тек. Канцеларијата на медицинскиот преглед во округот Лос Анџелес потврди дека обдукцијата е завршена и се чека токсиколошки извештај. Резултатите од тој извештај се очекуваат за неколку недели. Надвор од зградата на улицата Бедфорд 90, која во серијата ја претставуваше зградата во која живееја Пријатели, обожавателите оставаат цвеќиња, фотографии и пораки за покојниот актер.

Scroll to Top