(Видео) Принцот Филип доживеал сообраќајка

By

Принцот Филип, 97-годишниот сопруг на британската кралица, Елизабета Втора, доживеал сообраќајна несреќа во источна Англија, соопшти Бакингемската палата, пренесе „Ројтерс“.

Се наведува дека војводата од Единбург не е повреден во несреќата.

„Војводата попладнево учествуваше во сообраќајна несреќа со друго возило. Тој не е повреден“, пишува во соопштението.

Би-би-си извести дека принцот Филип возел „ренџ ровер“, а другото возило се превртело при сударот.

Очевидец за британскиот јавин сервис кажал дека војводата по несреќата бил многу вознемирен.

Ќе ви се допадне

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Ni no Kuni (Dub) (https://animetv.cc/m/8Nkx) Episode Full

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Website https://twistmoe.net: Watch High School DxD Hero (Dub) twistmoe Episode 12 watch animes

Letterboxd: https://letterboxd.com/gogoanimelol/

Gumroad: https://gumroad.com/animeflixnl