(Видео) Роналдо изнервиран што не ја доби наградата за најдобар фудбалер

By

Играчот на Јувентус Кристијано Роналдо се разочара по мечот меѓу Португалија и Холандија, кога на крајот дозна дека не е избран за најдобар фудбалер на Лигата на нациите.

Прогласувањето се случи по финалето меѓу Португалија и Холандија. Роналдо, кој ја очекуваше оваа награда, го промени изразот на лицето, откако спикерот соопшти дека наградата заврши во рацете на Бернардо Силва.

Ќе ви се допадне