(Видео) Се запали домот на Рио од „Каса де папел“, глумецот скокнал низ прозорецот за да се спаси

By

Глумецот Мигел Херан, познат како Рио од хит-серијата „Каса де папел“ објави видео од неговиот дом кој гори и откри дека се спасил од пожарот откако скокнал низ прозорецот.

dobivaj vesti na viber

„Пожарот почнал додека спиев, а се разбудив од звукот додека гореше мојата куќа. Избегав низ прозорецот од својата соба“, рекол тој за локалните медиуми.

Иако пожарникарите брзо го изгаснале огнот, Мигел вели дека голем дел од неговиот дом е уништен, како и скоро сите негови лични работи. Тој објави и видео на кое плаче и извикува: „Не можам да верувам дека ова се случува“.

Мигел живее во Авила, град кој се наоѓа околу 100 километри северозападно од Мадрид. Засега не се знае причината за избувнување на пожарот во станот на глумецот.

Ќе ви се допадне

sunwin apk sunwin apk sunwin

tải sunwin apk sunwin web tải sunwin

tải sunwin

tải sunwin apk sunwin club game sunwin

sunwin club sunwin apk sunwin apk