(Видео) Шакира со дечко робот игра во спотот на нејзината нова песна

By

Колкумбиската пејачка Шакира објави нова песна прва за оваа година, а со фотографија на која е облечена во црн костим кој ги истакнува нејзините облини ги праша нејзините следбеници на Инстаграм дали сите се облекуваат како таа на фотогрфијата за по дома.

dobivaj vesti na viber

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shakira (@shakira)

Костимот кој го носи е истиот во кој се појавува во видео записот за нејзината нова песна „Te Felicito“ со латино пејачот Раув Алехандро.

Ова е прва песна на Шакира во 2022 гогина, по „Don’t Wait Up“ која ја објави лани. Спотот е симен во Барселона, а Шакира е претставена како танцува со робот.

Последниот албум на Шакира „El Dorado“ беше објавен во 2017 година, на кој се најдоа песните „Chantaje“, „Me Enamoré“, „Perro Fiel“ и „Trap“.

 

 

 

Ќе ви се допадне