(Видео) Шварценегер ужива во џакузи, актерот апелира да избегнувате гужви за да не се заразите

By

Глумецот Арнолд Шварценегер повторно апелираше на социјалните мрежи до сите, да не излегуваат и да се мешаат во групи, затоа што на тој начин полесно ќе се заразат со коронавирусот.

Популарниот „Терминатор“ објави видео како ужива во џакузи и пуши пура и вели дека му е одлично додека е дома. Повремено излегува да се повози со својот точак, но тоа е сè.

„Имав мал тренинг и се пововиз со велосипедот. Докторот ми рече дека тоа е во ред, се додека не правам застанувања и средби со други луѓе. Нема селфиња, простете. И понатаму гледам фотографии од целиот свет и снимки од луѓе како седат по кафичи и ресторани. Останете дома. Да вие спринг брејкери, исто така. Не е време за тоа. Тоа не е паметно затоа што така можете да се заразите од вирусот“, изјави Арнолд.

Глумецот претходно објави видео од домашен карантин, заедно со неговите миленичиња пони и мазга. И тогаш Шварценгер им порача на сите да останат дома.

Шварценегер во изолација со пони и мазга апелира до луѓето да останат дома

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX my hero academia heroes rising animeflix: Tokyo Ghoul Episode 12

AnimeDao dubbed anime: Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 12