(ВИДЕО) Сте ја виделе ли некогаш госпоѓа „Деспасито“

By
Луис Фонси од 2014 година, е во брак со манекенката Акведа Лопез, со која има две деца.

Прегледите за песната „Деспасито“, не престануваат, спотот се приближува до бројка од три милијарди на Јутјуб, а Луис Фонси, авторот на овој мега хит, е во центарот на вниманието. Но, ретко кој ја спомнува неговата сопруга Акведа Лопез со која е во брак уште од 2014 година.

Да потсетиме, Фонси и Деди Јенки, преку ноќ го освоија светот и сите ја пејат „Деспасито“, а преработките, веќе никој не може да ги преброи.

Фонси и шпанската манекенка Акведа Лопез се запознаа во 2011 година, а се венчаа во 2014.

Луис и Акведа имаат две деца, ќерката Микаела и синот Рок.

Убавата Акведа привлекува внимание каде и да се појави…

… А тоа го потврдуваат и сликите снимени на плажата во Мајами…

Во секој случај, Акведа навистина има со што да се пофали:

Ќе ви се допадне