(Видео) Зендаја покажа нов имиџ на црвениот тепих, беше шокирана од подарокот што го доби

Американската актерка Зендаја важи за кралица на црвените теписи, а за време на нејзиното појавување на еден во Париз изненади со промена на имиџот.

Поранешната актерка на Дизни е позната токму по своите секогаш впечатливи креации и изданија од црвениот тепих, а оваа практика ја продолжи и за време на прес-турнејата за филмот „Challengers“.

На премиерата на филмот во Париз, 27-годишната ѕвезда предизвика восхит во елегантен бел фустан, покажувајќи ја својата нова руса коса.

Нејзиниот долгогодишен соработник Ло ​​Роуч го дизајнираше фустанот, кој се состоеше од горен дел од корсет и долен дел, лелеаво здолниште и широк асиметричен ремен. Изгледот го комплетираше со дијамантско ланче, соодветни обетки и голем прстен.

Ѕвездата од серијата „Euphoria“ ја покажа новата боја на коса со едноставна фризура – ја носеше косата надолу и исправена, а имаше и природен мејкап изглед.

Интересен детал беше и подарокот што го доби на црвениот тепих додека даваше интервјуа – и подарија џиновски кроасан.

Scroll to Top