Во венчаница на Вера Ванг се омажи ќерката на Бил Гејтс

By

Џенифер Гејтс (25), ќерка на Бил и Мелинда Гејтс, се омажи вчера попладне со Најел Насар (30). Величествената церемонија се одржала на имотот Гејтс од 124 хектари во Вестчестер, Њујорк.

Во петокот се одржала тајна верска церемонија, имајќи предвид дека младоженецот, египетски милионер и џокеј, е од муслиманска вероисповед.

Невестата носела венчаница од дизајнерката Вера Ванг, а девет деверуши биле облечени во темно зелени фустани и сите заедно позирале за фотографите во романтичната, есенска атмосфера на пространиот имот.

Меѓу гостите, највесели биле родителите на невестата, Бил и Мелинда, кои неодамна се разведоа, тие заедно се забавувале, разговарале и се смееле славејќи ја венчавката на ќерката.

Ќе ви се допадне

Website https://animebee.to: Watch No Game No Life: Zero - Manner Movie animebee Episode Full free anime

Website https://animefreak.ws: Watch Monthly Girls' Nozaki-kun animefreak Episode 12 attack on titan animefreak

Website https://animedao.nl: Watch Elegant Yokai Apartment Life animedao Episode 26 animedao twitter

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime

AnimeTV Watch Anime Online | AnimeTVStreaming Anime Episodes