Вработените во кралската палата имаат посебен прекар за Хари и Меган

Персоналот во кралската палата имаат посебен прекар за Хари и Меган Маркл, пишува авторот Гајлс Брандрет во книгата за покојната британска кралица Елизабета, Elizabeth: Intimate Portrait. Тој вели дека секогаш кога ќе се споменеле имињата на војводата и војвотката од Сасекс, персоналот ја менувал темата.

dobivaj vesti na viber

„Освен тоа ги нарекувале и лицата кои живеат во странство“, рече Гајлс и објасни дека сличен пристап имале и другите членови во кралското семејство. Ако некој во палатата ги спомене Хари и Меган, членовите од кралското семејство само кратко ќе се насмеале и ќе одговорат дека им посакале сè најдобро.

Освен тоа авторот тврди дека кралицата не ги забраниле документарците на „Нетфликс“ за серијата за Сасекс. Наводно поважно ѝ бил добробитот на Хари и Меган, отколку телевизиските глупости кои се прикажувале за нив. Брандет пишува дека Елизабета се надевала дека Хари во Калифорнија ќе застане на свои нозе и дека ќе се занимава со нешто корисно. Била прилично опуштена околу кралската драма.

За потсетување, документарецот за војводата и војвотката од Сасекс, за нивниот живот и односот кои го имале кон кралското семејство, ќе се појави на „Нетфликс“ порано од очекуваното, веќе во декември.

Од следната година ќе излезат и мемоарите на Хари „Резерва“, кои како што некои извори тврдат, ќе може да значат крај за било какви понатамошни односи кои Хари ќе сака да ги има со кралското семејство.

 

 

Scroll to Top