Втора свадба на Вог Вилијамс и Спенсер Метјус: со глисер до свечената церемонија

By

Спенсер Метјус и Вог Вилијамс се венчаа лани на интимна церемонија во Шкотска. Тие решија тоа да го сторат повторно пред своите најблиски пријатели во необична церемонија на реката Темза во Лондон, која беше снимана за нивното реално шоу „Е4 – Спенсер, Вог и свадба два“.

Нивната втора венчавка беше скромна, но исполнета со изненадувања за гостите, вклучително и енергичен чин на влечење на „кралицата“, огромен куп еклери како свадбена торта и грандиозно пристигнување со глисер.

Вог пристигна на местото во луксузен глисер, облечена во венчаница со детали од тантела врзани околу нејзината половина.

На парот му се придружи и нивниот син Теодор, стар 14 месеци.

Ќе ви се допадне