Заборавете на Ричард Гир, сега неговиот син мами воздишки во целиот свет

Згодниот син на Ричард Гир го залуде светот откога се појави во јавноста. Познатиот актер на Канскиот филмски фестивал пристигна со својот најстар син, 24-годишниот Хомер, и со сопругата, публицистот Алехандра Силва.

Таткото и синот носеа речиси идентични смокинг-костум, а помладиот Гир ги привлече сите погледи со својот изглед. Ричард го доби Хомер во 2000 година со поранешната сопруга Кери Лоуел. Двојката се венча во 2002 година по неколку години врска и се разведе во 2016 година.

Ѕвездата на филмот „Згодна жена“ со Алехандра има уште два сина, Александар (5) и тригодишно момче, чие име сѐ уште не е јавно објавено. Силва го има и синот Алберт Фридланд, кој го доби со поранешниот сопруг Говинда Фридланд.

Scroll to Top