Ѕвездата на Сексот и градот: Од почетокот на шоуто не мразат затоа што ги поместуваме границите

Ѕвездата на култната серија Сексот и градот и нејзиниот спин-оф And Just Like That, на актерката Синтија Никсон не и пречат негативните коментари што гледачите ги даваат за спин-офот на социјалните мрежи.

„Луѓето отсекогаш биле страстни за Сексот и градот, а сега и за And Just Like That“, изјави таа за Page Six на доделувањето на 90th Annual Drama League Awards во петокот.

Таа додаде дека серијата била многу критикувана кога за прв пат била емитувана во 1998 година.

„Се чувствувам дека „Сексот и градот“ се толку вкоренети во меморијата и сентименталноста сега, но луѓето на почетокот не мразеа. Тие велеа: Ова не се вистински жени, овие геј мажи се преправаат. Жените не зборуваат вака. Жените не зборуваат за секс вака. Мислам дека тоа е нешто добро и за And Just Like That. Фактот дека ги поместуваме границите. Нема да ги правиме старите работи кои некогаш беа шокантни, а сега сте навикнати на нив“, рече таа.

Scroll to Top