Ѕвездата од „Сексот и градот“ сака да стане гувернерка на Њујорк

By
Мислам дека постојат многу луѓе кои би сакале да се кандидирам, и тоа поради многу разни причини – изјави познатата актерка.

Синтија Никсон, која се прослави во улогата на Миранда во серијата „Сексот и градот“, би можела на следните избори да се кандидира за гувернер на државата Њујорк.

Првите гласини за нејзината можна кандидатура, се појавија пред десетина дена, а распламнаа кога Синтија во текот на гостувањето на телевизијата NBC, ја критикуваше политиката на актуелниот гувернер Ендрју Куома.

„Мислам дека постојат многу луѓе кои би сакале да се кандидирам, и тоа поради многу разни причини. Но, според мое мислење, најголемиот проблем е образованието, затоа што  разликата меѓу сиромашните и богатите школи никогаш не била поголема“, изјави Никсонова, која сепак не сакаше директно да потврди дали навистина наредната година ќе се кандидира за позицијата гувренер.

Инаку, Синтија веќе со години е прилично активна во политиката и јавно го поддржа моменталниот градоначалник на Њујорк, демократот Бил де Блазија.

Ќе ви се допадне

WCOStream: C³ - CubexCursedxCurious anime episode 12 online free at https://wcostream.cc free anime

4Anime: Devadasy (Dub) anime episode Full online free at https://4anime.biz 4anime chromecast

TwistMoe: God Eater Prologue anime episode Full online free at https://twistmoe.net anime twist

Watch I want to eat your pancreas (Dub) Episode Full

Fliphtml5: https://fliphtml5.com/homepage/zroby

Tldrlegal: https://tldrlegal.com/users/kissanimemx