Ѕвездата од серијата „Есмералда“ сега во улога на негативец

By

Мексиканскиот актер Фернандо Колунга, кој се прослави во 1997 година во улогата на доктор Арамнда во серијата „Есмералда“, во моентов е дел од теленовелата „Страст и моќ“, каде се јавува во улогата на негативец.

dobivaj vesti na viber

Фановите во коментарите за филмот велат дека Фернандо во овие неколку децении се нема физички променето нималку. Колунга покрај „Страст и моќ“ се има појавено и во сериите „Злобница“, „Маримар“, и „Прегрни ме цврсто“, кои постигнаа голема гледаност.

Пред да стане актер, Фернандо завршил школа за градежништво, продавал автомобили, а работел и како шанкер.

„Сегакош имав желба да се занимавам со глума, но никогаш не целев на теленовела“, изјавил Колунга.

Актерот и поматаму на големо задоволство кај женската публика, игра улоги во сапуници. Мексиканецот успешно го сокрива својот приватен живот, па засега не е познато дали во моментов е во врска.

Минатата година многумина мислеле дека неговата девојка му е колешката Бланка Ското со која се зближи на сетот на теленовелата „Љубовни правила“. Досега актерот не се произнел по ваквите гласини.

 

Ќе ви се допадне