Марк Цукерберг користи апликација конкурент на What’s app

By

Хакер од податоците на милиони корисници на „Фејсбук“ откри дека првиот човек на оваа социјална мрежа, Марк Цукерберг ја користи апликацијата за безбедни пораки „Сигнал“, која е еден од главните конкуренти на WhatsApp,  апликација во сопственост на „Фејсбук“ и Цукерберг.

Дејв Вокер, истражувач за кибербезбедност, открил дека Цукерберг бил меѓу повеќе од 533 милиони корисници на „Фејсбук“ чии информации протекоа од хакерот во 2019 година, пренесе „Машабл“.

Ќе ви се допадне

english anime. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Redo of Healer Episode 5

watch anime dub Black Clover

AnimeHeaven Death Note Episode 29

watch anime online Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

AnimeHeaven SK8 the Infinity