ЃУТУРЕ

Хороскоп за 21 октомври: Среќна љубов за Овенот, водолиите ги очекуваат интересни настани

ОВЕН Расположението на денот е чиста среќа, драги наши oвни! Уживате во плодовите на вашиот труд. Bие можете да се посветите на некои проекти, кои …

Хороскоп за 21 октомври: Среќна љубов за Овенот, водолиите ги очекуваат интересни настани Прочитај повеќе »

Секс со оргии, дрога и алкохол е аранжманот што го нуди колумбиски остров

Секс, дрога и алкохол е понудата на аранжманот на една компанија која ги објави и првите рекламни спотови за одмор на секс-островот кој се наоѓа покрај …

Секс со оргии, дрога и алкохол е аранжманот што го нуди колумбиски остров Прочитај повеќе »

Со студија и три метри под нивото на Вардар, зградата на МРТВ беше меѓу најубавите во Југославија

Зградата на Македонската радио телевизија, која се наоѓа близу брегот на реката Вардар, е едно од главните обележја на Скопје од почетокот на ’80-те години. …

Со студија и три метри под нивото на Вардар, зградата на МРТВ беше меѓу најубавите во Југославија Прочитај повеќе »

Старица научила да чита и да пишува на 104 години

Бабата Кутијама од индиската држава Керала научила да чита и да пишува на 104 години, пишуваат тамошните медиуми. Таа отсекогаш сакала да оди на училиште, …

Старица научила да чита и да пишува на 104 години Прочитај повеќе »

(Галерија) Најскапите папарацо-фотографии во историјата: шест милиони долари за првата направена од Леди Ди и Доди ал-Фаед

На интернет-страницата Shotkit неодамна беше објавена листата на осумте најскапо платени фотки што ги направиле папараците во изминатите децении. Најскапата фотка чини шест милиони долари, …

(Галерија) Најскапите папарацо-фотографии во историјата: шест милиони долари за првата направена од Леди Ди и Доди ал-Фаед Прочитај повеќе »

(Галерија) Секси корсети, кожен латекс, елегантни фустани: песните просечни ама барем модата не потфрли на Макфест

Вчера во Штип се одржа ревијалната вечер на Макфест. Покрај модерните рефрени, младите изведувачи и веќе познати музички имиња кои одамна ги немаше на фестивалот …

(Галерија) Секси корсети, кожен латекс, елегантни фустани: песните просечни ама барем модата не потфрли на Макфест Прочитај повеќе »

Швајцарец го смени полот за да добие пензија една година порано

Жител на Швајцарија реши да го промени полот за да може да добие пензија една година порано, благодарение на новиот закон кој стапи на сила …

Швајцарец го смени полот за да добие пензија една година порано Прочитај повеќе »

Работи што астронаутите не смее да ги прават во вселената

На Земјата нашето тело ги извршува сите функции за кои најчесто не размислуваме. Кога нешто ќе нѐ скокотка во носот, ние киваме. Кога ќе почувствуваме потреба, …

Работи што астронаутите не смее да ги прават во вселената Прочитај повеќе »

Хороскоп за 24 мај, Близнаците максимално да и се посветат на работата, а ракот да биде толерантен во љубовта

Овен  Љубов На некои ќе им биде жал што не се воздржаа кога требаше. Сега поправаат она што може да се среди во односот со …

Хороскоп за 24 мај, Близнаците максимално да и се посветат на работата, а ракот да биде толерантен во љубовта Прочитај повеќе »

Хороскопски знак што има најмногу проблеми со довербата

Ако сте во врска со овој огнен знак, би можеле повеќе да внимавате на својот мобилен телефон… Верувале во хороскоп или не, факт е дека …

Хороскопски знак што има најмногу проблеми со довербата Прочитај повеќе »

Хороскоп за 8 мај: Љубовен ден за Овенот и Лавот

Овен Усмерете ги позитивната енергија и вишокот адреналин кон некоја физичка активност, бидејќи со почетокот на следната седмица ќе дојдат и големи работни обврски. Уште …

Хороскоп за 8 мај: Љубовен ден за Овенот и Лавот Прочитај повеќе »

УЕФА ги исфрли сите руски клубови од натпреварувањата

УЕФА ги суспендираше и ги исфрли руските клубови од сите фудбалски натпреварувања. Казната меѓу останатото се однесува и на клубовите кои требаше наредната сезона да …

УЕФА ги исфрли сите руски клубови од натпреварувањата Прочитај повеќе »

Ким онг Јун ѝ подари нов дом на најпознатата севернокорејска ТВ спикерка

Ким Џонг Ун, лидерот на Северна Кореја ѝ подарни нов луксузен дом на Ри Чун Хи (79), најпознатата ТВ спикерка во земјата, објави Корејската централна новинска …

Ким онг Јун ѝ подари нов дом на најпознатата севернокорејска ТВ спикерка Прочитај повеќе »

Контроверзен филм за чесни сестри лезбејки ја потресе црквата: Покрената петицијата за забрана на емитување

Здружението на католички активисти во Белфаст покренало петиција за забрана на прикажување на филмот „Бенедета“ на Велики петок. Филмот на режисерот Пол Верховен, снимен според …

Контроверзен филм за чесни сестри лезбејки ја потресе црквата: Покрената петицијата за забрана на емитување Прочитај повеќе »

(Видео) Аудицијата на Сузан Бојл за „Британија има талент“ е прогласена за најзначаен момент во шоуто

Првата аудиција на Сузан Бојл во шоуто „Британија има талент“ е прогласена за најзначаен момент во историјата на натпреварувањето. Овој настап освои 71 отсто од …

(Видео) Аудицијата на Сузан Бојл за „Британија има талент“ е прогласена за најзначаен момент во шоуто Прочитај повеќе »

Астрономите на НАСА ја следат најголемата комета откриена досега

Комета со јадро 50 пати поголемо од нормалното се движи кон Земјата со брзина од 35.200 километри на час, открија од НАСА. Астрономите велат дека …

Астрономите на НАСА ја следат најголемата комета откриена досега Прочитај повеќе »

Потона бродот „Москва“, гордоста на руската Црноморска флота

Рускиот воен брод „Москва“ потона откако вчера беше тешко оштетен во експлозија. На бродот имало посада од 510 луѓе, кои биле навреме евакуирани. Иако руските …

Потона бродот „Москва“, гордоста на руската Црноморска флота Прочитај повеќе »

Хороскоп за 15 април: Лавот сам ќе си ги завршува обврските, Водолијата треба да е внимателна со пријателите

ОВЕН Иако денес нема да бидете сигурни во резултатите на кои сметавте претходно, не се откажувајте од старите планови или забавете. Можни се одложувања предизвикани …

Хороскоп за 15 април: Лавот сам ќе си ги завршува обврските, Водолијата треба да е внимателна со пријателите Прочитај повеќе »

Тинејџерка стана милионер со помош на својот компјутер и талент за цртање

Тринаесетгодишната Нила Хајлес се најде на американската листа за 50 највлијателни иноватори во областа на технологиајта. Со помош на талентот за цртање таа успеала да …

Тинејџерка стана милионер со помош на својот компјутер и талент за цртање Прочитај повеќе »

Scroll to Top