Авион од Цирих итно слета оти патник бил заклучен во тоалетот

Авионот со 134 патници и член на екипажот на линијата Цирих – Ларнака беше принуден да слета непланирано на аеродромот во Австрија.

dobivaj vesti na viber

Инцидентот се случи откако еден патник се заклучи во тоалетот и одби да излезе.

51-годишниот Русин влезе во тоалетот кратко време по полетувањето и одби да го напушти.

Scroll to Top