Кралот на Тајланд со 20 конкубини во изолација од короната

By

Контроверзниот крал на Тајланд, кој има 4 жени, повторно го разбесни и разочара народот во својата земја. Маха Ваџиралонгкорн е крал на Тајланд од мај 2019 година, но не престанува со своето контроверзно однесување.

Вестите за него постојано го обиколуваат светот, а само дел од скандалите се: четири дена го кремираше кучето, носи контроверзна облека, ги малтретира жените, љубовницата коленичи пред него додека сопругата седи до него.  Сега, тој се „изолираше“ од вирусот изнајмувајќи за себе германски хотел во кој донесе 20 конкубини и го претвори во свој харем.

Тој ги резервирал сите хотелски соби во хотелот Grand Hotel Sonnenbichl во Баварија, откако тоа му било дозволено од локалните власти. Поради специјалната дозвола хотелот не затворил, туку го примил овој контроверзен гостин од Тајланд.

Не е познато дали и 4-те жени на 67-годишниот Маха престојуваат со него во Германија.

Народот во Тајланд е бесен поради потегот на нивниот крал и, и покрај тоа што ризикуваат да добијат и до 15 години затвор за навредување на монархијата, тие го критикуваат потегот на Маха.

 

 

Ќе ви се допадне

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2nd Season Part 2 Episode 2 at AnimePlanet reincarnation manga anime planet

My Hero Academia: Two Heroes (Dub) Episode Full at website https://animeflix.nl one piece animeflix