(Видео) Објавен трејлерот за филмот „Кралот лав“

By

Холивудското филмско студио „Дизни“ го објави првиот трејлер за филмот „Кралот лав“, снимен според истоимениот анимиран филм од 1994 година. Филмот ја раскажува приказната за лавот Симба, од неговото раќање до моментот кога станува крал, исто како и во цртаниот филм.

Гласовите ги позајмуваат Бијонсе, Дени Гловер, Џејмс Ерл Џоунс, Сет Роген и други.

Новиот филм ќе почне да се прикажува во кината на 19 јули 2019 година.

Ќе ви се допадне

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement (https://gogoanime.be/m/p0Gk) Episode 1 at GoGoAnime detective conan gogoanime

Hori-san to Miyamura-kun Episode 4 at website https://animeheaven.pro animehaven