Андриј Хливнјук, фронтменот на бендот „Бумбокс“, повреден во минофрлачки напад во Украина

Фронтменот на украинскиот бенд „Бумбокс“, Андриј Хливнјук (42), е повреден во минофрлачки напад врз Украина. Тој на Инстаграм објави фотографии на кои се гледаат повредите на лицето.

Андриј беше на американска турнеја со својот бенд, но ја прекина поради војната.

Тој неодамна со јужноафриканскиот музичар Кифнес сними кавер на украинската народна песна „Oi Luzi Červona Kaljna“.

Scroll to Top