„Беби шарк“ е прво видео со над 10 милијарди прегледи на „Јутјуб“

By

Видеото за детската песна Baby Shark е прв спот што има над 10 милијарди прегледи на „Јутјуб“. Ова видео во 2020 година првин стана најгледаната снимка на сите времиња, а песната сега дојде и до бројка од десет милијарди прегледи.

dobivaj vesti na viber

Песната ја пее Хоуп Сегоин, а мелодијата била популарна во Јужна Кореја уште од 2016 година.

Во САД таа стана популарна во 2019 година, а веќе во 2020 година стана апсолутен хит во целиот свет.

Ќе ви се допадне

watch subbed anime. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

online anime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

anime stream My Hero Academia Season 3 (Dub)

AniWatch My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 24

dubbed anime AniWatch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc

AniWatch High School DxD Episode 5

tải go88