Белградските студенти што ќе се вакцинираат ќе добиваат влезници за „Егзит“

By

За да ги мотовира и помладите граѓани да се вакцинираат, Градот Белград подготви различни подароци за своите жители. Така, заменикот градоначалник Горан Весиќ најави дека за студентите кои ќе примат вакцина против Ковид-19 ќе има влезници за театарски претставни, но и за фестивалот „Егзит“.

Весиќ вели дека досега во Белград се вакцинирани 721.000 лица.

„Нашата цел е до крајот од јуни да имаме 750.000 вакцинирани. Втора доза имаат примено 624.000 луѓе. Задоволни сме од степенот на вакцинација“, рекол тој.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

AnimeHeaven: Saber Marionette J anime episode 25 online free at https://animeheaven.pro dragon ball z anime heaven

Rocky Joe 2 (https://gogoanime.be/m/4Ap) Episode 47

AnimeTV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Threadless: https://www.threadless.com/@gogoanimelol/activity

Twinoid: https://twinoid.com/user/10011235