Девојче починало откако телефон ѝ експлодирал во раката

By

Индијката Ума Орам разговарала на мобилен телефон, кога ѝ експлодирал во раката. Девојчето се здобило со повреди на рацете, градите и нозете. Веднаш била пренесена во болница, но лекарите само констатирале смрт.

dobivaj vesti na viber

Според индиските медиуми, таа го ставила телефонот на полнач и продолжила да зборува. Уредот, пишуваат тие, во еден момент експлодирал. Информацијата ја потврдил и нејзиниот брат.

„Телефонот се полнеше додека разговараше. Пред да сфатиме што се случува, таа беше во несвест. Во болница ја прогласија за мртва“, рекол тој.

Според локалните медиуми, Ума разговарала на „нокиа 5233“ од 2010 година. Од компанијата изразиле жалење за несреќата и најавиле дека ќе го истражат случајот.

Ќе ви се допадне

app go88 play tải go88 quy luật đánh tài xỉu go88

shenzhen sunwin intelligent-a