Дневен хороскоп за 1 март

ОВЕН 

dobivaj vesti na viber

Можете да очекувате позитивни промени на работа. Ќе успеете да ги остварите сите ваши планови на ова поле. Среќни сте кога сте со вашиот партнер и уживате во секој заеднички момент со него. Внимавајте на здравјето. Почнете да се занимавате со спорт.

БИК

Пред вас е добар период за промени, кога е во прашање работата. Важно е да бидете фокусирани на вашите цели. Доколку сте во брак, ве очекува поволен период за решавање на некои проблеми меѓу вас и вашиот партнер. Внимавајте на здравјето и поведете сметка на проблемите со стомакот.

БЛИЗНАЦИ

Имате пред себе можност за напредок. Обидете се да ги искористите новите деловни понуди кои се пред вас. Можете да се надевате на позитивни промени и околности кога е во прашање љубовта. За оние кои се слободни, очекувајте ново познанство. Подготвени сте за нова љубов. Со здравјето сè е во ред.

РАК

Денес би можеле да донесете некакви одлуки на деловен план, кои во иднина ќе се покажат како значајни за вашата кариера. Одлично се чувствувате покрај личноста со која неодамна сте се запознале и со која полека го градите љубовниот однос. Внимавајте на здравјето и избегнувајте какви било пороци.

ЛАВ

Посветени сте на работата и подготвени сте да го дадевте вашиот максимум за да ги остварите деловните цели кои ги имате. Не очекувајте драстични пресврти кога е во прашање љубовта. Можно е ситуацијата да е малку монотона за ваш вкус. Внимавајте на здравјето и проблемите со кожата.

ДЕВИЦА 

Отворени сте кон вашите деловни соработници и подготвени сте да направите компромиси за да остварите подобра финансиска состојба. Неопходно е да му се посветите на партнерот за да може вашата врска да напредува. Внимавајте на здравјето и проблемите со мускулите. Би ви годела масажа.

ВАГА 

Судбината ви е наклонета и во наредниот период ќе успеет да ги остварите вашите цели. Доаѓа период кога ќе запознаете нова личност со која ќе имате сериозна и стабилна врска во иднина. Внимавајте на здравјето и проблемите со дигестивниот систем.

СКОРПИЈА

Сега е поволен ден за почеток на нова работа. Генерално ве очекуваат добри промени на полето на кариерата. Можно е да не сте сигурни во својот партнер и сè повеќе покажувате сомнежи и љубомора кон него. Со здравјето сè е во ред, немате никакви проблеми.

СТРЕЛЕЦ

Работите се одвиваат мирно кога е во прашање работата. Не очекувајте многу проблеми на ова поле. Заљубени сте и подготвени сте му покажете на вашиот партнер колку ви е важен во животот. Внимавајте на здравјето. Можна е појава на вртоглавица.

ЈАРЕЦ

Во наредниот период можете да се надевате на долгопосакуваното унапредување. Новите околности ќе ве доведат до нови позитивни промени. Односите со вашиот партнер полека заладуваат и можна е појава на минлива криза во вашата врска. Внимавајте на здравјето. Би ви годела интезивна физичка активност.

ВОДОЛИЈА 

Работите се одвиваат според зацртаното. Деловната ситуација која до скоро ве загрижуваше, конечно ја имате решено. Можете да се надевате на ново познанство со личност која ќе ви покаже дека има искрени намери кон вас. Со здравјето сè е во ред. Немате никакви проблеми на овој план.

РИБИ

Ве очекува поволен ден во кој ќе успеете да дојдете до нови информации кои ќе ви користат за работата. Размислувате за брак и подготвени сте за сериозни промени и одлуки на ова поле. Целосно ќе му се посветите на вашиот партнер. Внимавајте на здравјето и зголемете ја конзумацијата на калциум.

 

 

 

Scroll to Top