Дневен хороскоп за 12 декември

By

Овен 

Не знаете како да го истакнете вашиот успех па постојано барате совети. Некои совети се добронамерни, но некои не, внимавајте кој и што ви кажува. Семејството, како и секогаш, ќе биде вашиот најголем поттикнувач да ги пребродите кризите што доаѓаат. Песимизмот не е вашиот сојузник, исфрлете го.

Бик

Околностите ќе ве наведат на некои несоодветни потези за кои нема да имате објаснување. Денес избегнете ги критиките, затоа што и вие ќе ги бирате полесните опции. Потребна ви е сериозна дискусија на љубовен план, толеранцијата не ве води никаде. Намерата на некоја водолија да ви се доближи следете ја внимателно.

Близнаци

Потребна ви е финансиска стабилност, која ќе ја постигнете само ако се фокусирате на неопходните потреби. Соработката и понатаму ќе биде клуч за вашиот успех. Слушајте ги другите, соработувајте, па и тие вас ќе ве поддржат. Некоја вага ќе побара од вас искрен разговор.

Рак

Ќе постојат некои несогласувања со околината. Не трошете енергија во одбрана на своите намери. Игнорирајте ги другите, а следете го она што ви го кажува срцето. Разговарајте со нови лица, нивниот поглед може да биде инспирацијата што ви недостигаше.

Лав

Ќе имате одлична соработка со некоја вага. Нема да ве загрижува дефицитот на финансиски средства бидејќи очекувате помош од семејството. Нема да станете флексибилни сè додека не сфатите дека со малку труд туѓите идеи може одлично да се вклопат во вашите планови.

Девица

Не затворајте се дома сами, излезете на кафе со пријателите, прошетајте и релаксирајте се. Не заборавајте, животот е многу позабавен кога сте отворени за изненадувања. Во текот на вечерта самодовербата ќе ви биде на високо ниво, па без двоумење правете смели чекори.

Вага

Можеби ќе се зафатите да работите неколку работи одеднаш. Понекогаш ќе ви недостасуваат вистински предизвици бидејќи оние кои секојдневно ги доживувате ќе бидат помалку атрактивни. Нека биде така, но вие и понатаму работете најдобро што можете. Не му верувајте на некој овен, тој нема искрени намери.

Скорпија

Се чувствувате непријатно од премногу наметливите лица кои од вас очекуваат нешто што вие не сте во состојба да им го дадете, без оглед дали станува збор за некоја колегијална услуга или за пари. Добро се согласувате со некоја шкорпија, која е подготвена да ви излезе во пресрет за некое важно прашање. Ќе добиете поволна вест од некоја девица.

Стрелец

Ќе добиете повик да се сретнете со некој овен, но нема да знаете дали тоа е поволно или не, дали ви се овозможува напредување или ќе бидете во непријатна состојба. На некој му е многу важно да го обнови односот со вас, дури и ако станува збор за некој бик со кого не се согласувате, би требало да се прилагодите.

Јарец

Многу обврски и лажни ветувања ве водат до нервна исцрпеност бидејќи не знаете на кого можете да сметате. Се трудите да бидете фер и на сите да им излезете во пресрет. Изгледа дека само вие се придржувате до правилата. Некој стрелец ќе ви донесе нови предлози и можности во врска со некоја хонорарна работа.

Водолија

Родените во овој знак денес ќе имаат компликации во комуникациите со околината. Сè ќе ве нервира и вие тоа јасно ќе го покажувате. Некоја вага ќе ви влее несигурност поради која лошо ќе се чувствувате.

Риби

Кај вас ќе биде поттикната желбата за напредување, но доколку спаѓате во групата на оние кои не можат да поднесат критика, јасно  и гласно ќе кажете што мислите. Денот е доста поволен за вас, затоа искористете го и искажете ја вашата креативност.

Ќе ви се допадне