Дневен хороскоп за 17 февруари

By

Овен

Ќе сè соочите со помали проблеми на полето на работата, но ќе успеете да ги решите побрзо од очекуваното. На љубовно поле како љубовта полека да згаснува меѓу вашиот партнер. Меѓу вас и саканата личност, постои се помалку нежност и романтика. На здравствено поле, потребен ви е одмор.

Бик

Разбирате дека поголемиот дел од работата ќе морате да го превземете на себе и дека денес нема да можете да се потпрете на соработниците. Можете да очекувате солидна ситуација во врска со саканата личност. Пред вас генерално е поволен ден. Вашето здравје е добро.

Близнаци

Не стè подготвени да прифатите нова одговорност. Дадете си себе си време малку да се одморите од новите деловни потфати. На љубовен план потребно ви е некое време да размислите дали стè подготвени за брачна заедница. На здравствено поле имате проблем со кичмата.

Рак

Денес е неповолен ден за промена на полето на работа. Разгледајте ги добро новите понуди и видите дали зад нив нешто се крие. На љубовно поле во потрага стè по нови познанства. Но, не ви è лесно да ги пуштите кочниците. На здравствено поле, би ви годела диета.

Лав

Ако стè планирале да покренете своја нова работа, денешниот ден е идеален за тоа. Ќе имате поддршка од деловното опкружување. На љубовен план доколку стè во емотивна врска, пред васе се нови важни одлуки во врска со вашиот партнер. На здравствено поле поведете сметка на забите.

Девица

Доколку планирате да се занимавате со прашањето на формалност, папирологија или суд, денешниот ден ви е поволен. На љубовно поле, сакате да влезете во нова врска, но личноста до која ви е грижа, на некој начин è далеку од вас. На здравствено поле поведете сметка на исхраната.

Вага

Ќе добиете помош која ќе ви биде неопходна за да ги решите проблемите на деловно поле. На љубовен план вашата љубоомра би можела да ви направи повеќе проблеми во емотивната врска. Пред вас е фаза на расправии и тензии. На здравствено поле можни се проблеми со несоницата.

Скорпија

Нема да ја добиете работата која стè ја очекувале. По малото разочарување, доаѓа време да продолжите понатаму. На љубовно поле делувате нервозно ѝ ви смета тоа што константно постои тензија во вашиот однос. Поведете сметка на урогениталниот тракт.

Стрелец

Морате да стè подготвени максимално да сè посветите на своите обврски. Се наближува денот кога ќе ве унапредат. На љубовен план, ги имате оладено односите со вашата сакана личност и сериозно размислувате за можен прекин на врската. На здравствено поле, можно е да имате некои хронични проблеми.

Јарец

Немојте да сè препуштате во рацете на други луѓе и туѓи одлуки. Време е да се потпрете повеќе на себе си. Можете да сè надевате на интересно познанство со личноста која во вас ќе буди радозналост. На здравствено поле, редовно проверувајте го вашиот притисок.

Водолија

Можно е денес да стè премногу заморни за да мжете да го извлечете максимумот од деловниот ден. На љубовно поле ви сè враќа чувство на незадоволство кое стè го имале и претходно во вашиот брак. На здравствено поле понекогаш ви паѓа тешко. Поведете сметка на градите.

Риби

Доколку покажете упорност, можете да очекувате деловни резултати, кои се повеќе од задоволителни за вас. На љубовно поле можно е во моментов да владее затишје меѓу вас и личноста која ви се допаѓа. На здравствено поле, поведете сметка на грлото.

Ќе ви се допадне