Дневен хороскоп за 23 август

By

Овен

Можете да се надевате на поддршката од соработниците. Денешниот ден ви е поволен за работа. Можете да очекувате и стабилна ситуација во односот со вашиот партнер. Внимавајте на здравјето. Можни се проблеми поврзани со нервниот систем.

Бик

Ќе добиете позитивен одговор поврзан за некое барање или молба која ја имате испратено. Ве очекува поволен период на полето на финансии. Доколку сте планирале почеток на заедница или брак, денешниот ден е одличен за тоа. Внимавајте на здравјето.

Близнаци

Можете да очекувате понуда за соработка во странство или со некоја компанија која е поврзана со странство. Можете да се надевате на познанство со личност за која веќе имате слушнато многу позитивни коментари. Внимавајте на здравјето и чувајте се од хронични проблеми.

Рак

Ќе успеете да остварите значително подобрување на деловните околности, а со време и поголема заработка. Цврсто верувате дека ќе ја пронајдете вистинската љубов. Иако имате многу разочарувања зад себе, нема да се откажете од својата потрага. Со здравјето сè е во ред. Немате никакви проблеми.

Лав

Можете да очекувате можност дека ќе реализирате една важна деловна соработка во иднина. Оствареното ново познанство ќе ви донесе елан и ќе ви даде позитивна енергија. Подготвени сте за нова љубов. Внимавајте на здравјето и поведете сметка ако сте склони на аергии.

Девица

Можете да очекувате напорен ден и голем број деловни обврски. Пред вас се многу стресови и промени. Засега не ви е лесно со партнерот да остварите стабилност. Во некои моменти имате чувство дека сте сосмеа поинаква личност. Внимавајте на здравјето. Можен е пад на имунитетот.

Вага

Ќе влезете во нов деловен проект кој наскоро ќе ви донесе и добри препораки, нови соработки и подобра можност за работа. Задоволни сте од односот кој го имате со саканата личност. Подготвени сте да го стабилизирате односот со вашиот партнер во бракот. Внимавајте на здравјето. Можен е пад на имунитетот.

Шкорпија

Можете да очекувате остварување на нови деловни одлуки кои сте ги донеле за кратко време на деловено поле. Засега не ви е лесно да бидете отворени по прашањето на вашите емоции, затоа што се плашите дека ќе бидете повредени. Внимавајте на здравјето. Можен е пад на имунитетот.

Стрелец

Можен е во текот на денот да влезете во помал конфликт со колегите. Важно е на време да се научите дека треба да водите еден вид на дипломатија. Ви се допаѓа личност која на моменти знае да се однесува променливо. Не сте сигурни дали таа има исти чувства кон вас, како и вие кон неа. Внимавајте на здравјето и зголемете ја конзумацијата на магнезиум.

Јарец

Можете да очекувате дека ќе имате некои кочници на деловно поле и дека нема да ви биде лесно да се стабилизирате. Можно е да имате несогласувања со саканата личност. Оптеретени сте од расправии и истите ве гушат на некој начин. Внимавајте на здравјето. Можни се болки во грбот.

Водолија

Денес не е поволен ден за решавање на било каква документација. Избегнувајте какви било конфликти со законот. За оние кои се слободни, можете да очекувате нови познанства кои подоцна ќе се претворат во љубовна врска. Внимавајте на здравјето и избегнувајте алкохол и газирани пијалоци.

Риби

Финансиите можат да ви бидат променливи во наредниот период. Нема да ви биде лесно да остварите стабилност. Можно е вашата љубомора да ви направи поголеми проблеми меѓу вас и саканата личност. Внимавајте на здравјето. Можни се проблеми со дебелото црево.

 

Ќе ви се допадне