Дневен хороскоп за 27 септември: Многу љубов за ракот и работа за шкорпиите

By

Овен 

Љубов

Во неформалните дружби ќе бидете успешни , додека во посериозните односи ќе излезете како плашливец.

Кариера

Вашиот труд се уште не е препознаен или очигледен. Всушност се работи за нешто многу едноставно – треба да се потрудите.

Здравје и совет

Не се расправајте , туку делувајте.

Бик 

Љубов

Денот е добар за неврзани разговори на кафе. Односите кои лесно ќе ги воспоставувате главно ќе бидат површни.

Кариера

Некој би можел да ве прогласи за бескорисен . Ваше е да размислите за сопствената ефикасност.

Здравје и совет

Не правете нешто за што подоцна ќе се каете.

Близнаци

Љубов

На осамените ќе им биде жал што не мораат на работа, зашто се свесни дека таму има некој што им се допаѓа. Другите ќе уживаат.

Кариера

Главно ќе се занимавате со деловни идеи и размислувања без конкретни активности.

Здравје и совет

Одете таму каде што се чувствувате добро.

Рак 

Љубов

Пред вас е прекрасен ден за дружење и проширување на хоризонтите. Ќе се збогатите со нови лица и свежи идеи.

Кариера

Само оние кои работат со луѓе , ќе ги исполнуваат со радост своите обврски. Другите ќе одмораат.

Здравје и совет

Подобрување.

Лав 

Љубов

Оние во врска веројатно слободното време ќе го поминуваат дома занимавајќи се со уредување на просторот. Ќе работите заедно со партнерот.

Кариера

Малите работни обврски повторно излегоа на виделина , а за големите ќе треба дополнителни договарања и трпение.

Здравје и совет

Не треба да брзате.

Девица 

Љубов

Пред вас е многу ветувачки ден , во кој ќе имате големи изгледи за секаков вид дружење , познанаства , пријателства и љубов.

Кариера

Не се нервирајте доколку на работното место не ви оди се совршено. Работите полека ќе си дојдат на свое место.

Здравје и совет

Имате право на уживање.

Вага 

Љубов

Уште малку ќе се двоумите дали треба да попуштите , а тогаш ќе сфатите дека љубовта ви е поважна од тврдоглавоста.

Кариера

Ќе ви се чини кајко да не познавате некои од луѓето со кои работите , па ќе се потрудите да ги придобиете.

Здравје и совет

Бидете упорни.

Шкорпија 

Љубов

Опуштениот и пријателски пристап кон лицата од спротивниот пол , сигурно ќе ви донесе дополнителни поени.

Кариера

Денот е добар за неформални работи, па ќе се занимавате со таквите обврски. Хонорарно ангажираните ќе имаат доста работа.

Здравје и совет

Уживајте во добро друштво.

Стрелец 

Љубов

Секој ваш потег ќе биде внимателно набљудуван , ислушан , забележан. Затоа внимавајте како се однесувате, другата страна е сериозна.

Кариера

Доколку сте ќекале легализација на некои документи , има шанси тоа да се оствари. Некои ќе добијат службена потврда за својата работа.

Здравје и совет

Консумирајте течности.

Јарец

Љубов

Ќе попуштат кочниците кон другата страна и ќе ви се отвори лесен пат до остварување на желбите. Некои ќе освојуваат со леснотија.

Кариера

Оние кои работат со муштерии , ќе функционираат одлично.Оние кои не работат, ќе им се јавуваат на пријателите.

Здравје и совет

Забавувајте се во пријатно друштво.

Водолија 

Љубов

Денот е добар за заеднички разговори и уживање. особено омилени теми ќе ви бидат оние поврзани со егзотика.

Кариера

Како да немате потреба за пауза , па ќе продолжите со поврзување со колегите кои живеат многу далеку.

Здравје и совет

Се чувствувате добро.

Риби 

Љубов

Оние во врска , ќе си го обогатат својот однос без премногу зборови. Така ќе добијат на интимност. Осамените нека излегуваат.

Кариера

Можно е дека ќе чувствувате потреба за мал одмор , па накусо ќе се повлечете и ќе работите од сенка.

Здравје и совет

Одморајте се кога и да можете.

Ќе ви се допадне