Дневен хороскоп за 29 септември

Овен

Ве очекува тежок период на деловен план. Финансиите ви се нестабилни. Ве чека тежок период на деловен план. На љубовно поле подготвени сте за брак. Сакате да и покажете на личноста која ја сакате, дека сакате сериозна врска. Внимавајте на  здравјето и проблемите со мочните патишта.

Бик

Бидете внимателни во комуникацијата со соработниците и не откривајте важни деловни информации. Работите на љубовно поле може да станат конфузни. Ве очекува неповолен период на ова поле. Со здравјето сè е во ред, но би ви годеле вежби со дишењето и јога.

Близнаци

Ви следи тежок период на деловен план. Нема да бидете расположени и задоволни од сработеното. Пред вас ќе се појават одредени компликации. Сакате да ви се случат некои промени на љубовен план и подготвени сте за нова врска. Ве очекуваат поволни околности за флерт. Внимавајте на здравјето и проблемите со колковите.

Рак

Можете да очекувате промени на полето на работа. Нема да ви биде лесно да ги решите проблемите кои ќе се појават пред вас. Ве очекува период на бројни нестабилности во односите со саканата личност. Со здравјето сè е во ред, но внимавајте на проблемите со белите дробови.

Лав

Доколку се занимавате со приватна работа, очекувајте поволни моменти. На љубовен план, за оние кои се сами, наскоро очекувајте ново познанство. Внимавајте на здравјето. Можни се проблеми со дигестивниот систем.

Девица

Пред вас се појават можни потешкотии кои би можеле да ве спречат на патот до успехот. Наскоро очекувајте контакт со поранешниот партнер, кој ќе сака да се смирите. Одлуката ќе остане на вас. Внимавајте на здравјето и проблемите со болките во грлото.

Вага

На работа ве очекуваат значајни настани. Бидете подготвени за успех на финансиски план. Подгответе се и поработете на концентрацијата во решавањето на пречките. Не очекувате поголем успех на љубовно поле. Внимавајте на здравјето и штитната жлезда.

Шкорпија

Денешниот ден не ви е претерано поволен за работа. Немојте да се пуштате во какви било ризици на ова поле. На љубовен план желни сте за внимание од личност за имате силни чувства. Ве очекува поволна фаза на ова поле. Внимавајте на здравјето. Можна е појава на главоболка и замор.

Стрелец

Полека доаѓа момент на раздвижување на работите во компанијата во која работите. На деловен план работите се подобруваат. На љубовен план, сакате да ја завршите врската во која сте влегле. Внимавајте на здравјето. Постојано сте малаксани.

Јарец

Кај вас постои желба да бидете успешни и ќе направите сè што е во ваша моќ за да успеете да го остварите тоа. Во текот на денот ќе уживате во необврзувачки флертови. Не сте подготвени за нешто посериозно. Слободата ви е најважна. Со здравјето сè е во ред. Немате никакви проблеми.

Водолија

Во моментов ситуацијата на работи стагнира. Таквата ситуација не ви се допаѓа. Но, не треба да бидете загрижени. Сега не е поволен период за какви било промени. На љубовен план се плашите дека ќе се заљубите и од подолга врска. Во моментов уживате во вашата слобода. На здравствено поле ќе имате проблеми со главоболката.

Риби

Во фаза на исчекување сте кога е во прашање работата и финансиите. Работите не се движат на начин на кој сте се надевале. На љубовен план, можете да очекувате период во кој ќе успеете да остварите стабилен однос со саканата личност. Со здравјето сè е во ред. Немате никакви проблеми.