Дневен хороскоп за 3 февруари

By

Овен

Потрудете се денес да бидете доволно тактични и да не реагирате толку бурно. Можно е да се менуваат вашите чувства кон партнерот. Размислувате за прекин на врската. Ве мачи вкочанетост.

Бик

Не е поволен ден за важни одлуки. Ако планирате потпишување на некој договор, одложете го тоа. Ви се допаѓа личност која не е доволно јасна дали има чувства кон вас. Проблеми со холестеролот.

Близнаци

Можно е во текот на денот да имате компликации во работата. Не се разочарувајте. Не можете да ги покажете своите вистински чувства. Блокирани сте. Чувајте ги бубрезите.

Рак

Размислувате за промена на работата која ви носи повеќе загуби, одошто корист. Сметате дека партнерот е тврдоглав и не е лесно да излезете на крај со него. Јадете поредовно.

Лав

Немате доволно трпение и правите некои пренагли одлуки. Потребно ви е повеќе разбирање од партнерот. Не се форсирајте, одморајте денеска.

Девица

Ви се случуваат промени кои ве погодуваат. Можно е сериозно да размислувате за промена на работното место. Може да сте збунети од однесувањето на саканата личност и не ви се допаѓа промената која ја гледате кај нив. Ви годи физичка активност.

Вага

Важно е да бидете подготвени да прифатите дека морате да направите компромиси. Потребно е повеќе да се потрудите околу саканата личност. Добро се чувствувате денеска.

Скорпија

Имате големи амбиции кои сакате да ги исполните. Можно е да немате многу време за тоа. Саканата личност креира конфликти, а вие лесно паѓате во таквата замка. Зајакнете го својот имунитет.

Стрелец

Понекогаш изгледа како да не сте доволно фокусирани на работата. Тоа шефовите ви го замеруваат. Поволен ден за нова љубовни познанства. Можете да очекувате позитивна атмосфера. Проблеми со стресот.

Јарец

Ако се занимавате со приватен бизнис, ќе имате можност да ја зголемите својата заработувачка. Отворено ги покажувате своите чувства и не ви е проблем да бидете искрени. Одлично се чувствувате.

Водолија

Ве очекува ден во кој сето време ќе си го посветите само на себе. Многу сте емотивни и не ви е лесно да ги прифатите промените кои настапуваат во љубовта. Колената ви се чувствителни.

Риби

Ве очекува поголем број на обврски кои ве мачат. Ќе ви годи одмор. Имате одличен однос со саканата личност и задоволни сте со тоа како функционира вашата врска. Љубовта е вистинска и искрена. Добро се чувствувате.

Ќе ви се допадне