Дневен хороскоп за 31 март

By

ОВЕН

Прилично сте загрижни за вашата работа. Околностите во кои моментално се наоѓате, се одвиваат во неочекуван правец. Уживате во моментите поминати со вашиот партнер. Ова е период кој е поволен за љубов. Внимавајте на здравјето и избегнувајте го алкохолот.

БИК

Денес не е поволен ден за работа. Големиот број проблеми од минатото ве оптеретуваат, а и постојано ќе бидете склони во носењето на погрешни одлуки. Вашиот партнер ќе ви покаже дека е подготвен за повеќе од само врска. Тоа не ви се допаѓа, затоа што не сте подготвени за такво нешто. Внимавајте на здравјето и проблемите со бубрезите.

БЛИЗНАЦИ

Ќе забележите промени во деловното опкружување кои не ви одговараат. Наредниот период ќе ви биде преполн со нови предизвици. Со партнерот влегувате во фаза на монотонија. Ваквата состојба нималку не ви одговара и не знаете како да ја промените. Внимавајте на здравјето. Подложни сте на тегоби.

РАК

Пред вас е ден во кој ќе добиете голем број на понуди за работа. Подготвени сте да се обидиете со нешто поинакво од тоа што досега сте го работеле. За оние кои се слободни, подготвени се за нови љубовни авантури и познанства. Внимавајте на здравјето. Можни се проблеми со тахикардијата.

ЛАВ

Доколку се занимавате со приватна работа, во наредниот период би можело да остварите поголема заработка. Можни се компликации кога е во прашање љубовната врска. Внимавајте на здравјето и поведете сметка на проблемите со градниот кош.

ДЕВИЦА

Обидете се да бидете потрпеливи кога е во прашање работата. Ќе го имате тоа што го посакувате и ќе ја остварите зацртаната цел за кратко време. Променете го вашиот пристап во комуникацијата со личноста која ви се допаѓа и за кратко време ќе је освоите. Внимавајте на здравјето и проблемите со дишните патишта.

ВАГА

Потрудете се да се држите до некои сигурни вложувања. Сега не е време да потегнете ризични потези. Чувствувате дека врската со партнерот не се движи во посакуван правец и тоа е нешто што ве оптеретува. Внимавајте на здравјето и проблемите со забите.

СКОРПИЈА

Поработете на вашата концентрација ако сакате да ги решите дел од проблемите на работа. Имате можност да остварите стабилна, искрена и поволна атмосфера со вашиот партнер. Внимавајте на здравјето. Би ви годел мал одмор.

СТРЕЛЕЦ

Не би требало да очекувате поголеми проблеми на полето на работа. Ситуацијата е прилично стабилна. Заљубени сте во нова личност, која на прв поглед ви изгледа како идеална за вашиот иден партнер. Со здравјето сè е во ред. Имате многу позитивна енергија во себе.

ЈАРЕЦ

Можни се компликации на работа. Финансиите ви се нестабилни и таквата ситуација ве загрижува. Самотијата почнува да ви смета. Не сте задоволни ниту од околностите во кои се наоѓате на љубовно поле. Внимавајте на здравјето. Имате чувствителен граден кош.

ВОДОЛИЈА

Склони сте на правење грешки на работа. Сепак не би требало да трпите позначителни последици поради тоа. Лесно се пуштате на други личности и флертувате со лица кои немаат искрени намерни кон вас. Внимавајте на здравјето. Чувствителни сте и подложни на повреди.

РИБИ

Ве очекува добра можност за заработка. Доаѓа време на пресврти, кои значително ќе ви ја подобрат заработката. Се двоумите меѓу две личности со кои сакате да го поминувате времето. Збунети сте кога е во прашање љубовта. Внимавајте на здравјето и проблемите со грлото.

 

 

Ќе ви се допадне