Дневен хороскоп за 4 ноември

By

ОВЕН

Никако да успеете да стигнете до потцртаната цел. Дополнителни сопки ви прават колегите кои ја сакаат вашата позиција во компанијата. Наскоро ќе запознаете личност со која ќе сакате да го поминете остатокот од вашиот живот. Со здравјето сè е во ред. Немате никакви проблеми.

БИК

Мотивирани сте и сакате да се покажете пред колегите и претпоставените на работа. Сега е моментот да се покажете во најдобро издание. Имате чувство дека партнерот ве изневерува. Обидете се смирено да разговарате и искрено да ги посочите проблемите. Внимавајте на здравјето. Зголемете ја консумацијата на магнезиум.

БЛИЗНАЦИ

Не откажувајте се од вашите идеи. Борете се за себе и ќе успеете да дојдете до вашата цел. Не дозволувајте колегите да ви бидат пречка на работа. Личност од вашето минато ќе сака повторно да бидете заедно. Обидете се повторно да најдете заедничко решение за проблемите поради кои сте се разделиле првиот пат. Внимавајте на здравјето. Би ви годела физичка активност.

РАК

Искористете ги вашиот потенцијал и креативност и покажете што умеете пред вашите колеги и претпоставени. Сега е моментот да се изборите за долгопосакуваното унапредување и поголема плата. Личност од вашето деловно опкружување ќе се обиде да флертува со вас. Внимавајте, веројатно сака да ве изманипулира. Внимавајте на здравјето. Потребен ви е поголем одмор.

ЛАВ

Недостигот на трпение на работа ќе предизвика само дополнителни расправии и кавги со колегите и претпоставените. Обидете се на смирен начин да ги решите сите нејаснотии и проблеми. Во моментов не сте заинтересирани за нова врска. Убаво ви е да бидете сами. Внимавајте на здравјето и зголемете ја консумацијата на магнезиум.

ДЕВИЦА

Ве очекуваат убави моменти на полето на работа. Наскоро очекувајте да добиете понуда за работа. Оние кои веќе имаат, следува унапредување или покачување на платата. Поволен период ве очекува и на полето на љубовта. Ќе уживате во заедничките моменти со вашиот партнер. Внимавајте на здравјето. Обидете се да ја подобрите вашата концентрација.

ВАГА

Следи одличен период на работа. Добриот однос со колегите и вашите шефови само ќе придонесе за подобри резултати. На крајот од денот ќе бидете задоволни од сработеното. Размислувате за брак со личноста со која моментално сте во врска. Подготвени сте да направите промена во вашиот живот. Со здравјето сè е во ред. Полни сте со енергија.

СКОРПИЈА

Премногу доверба имате во луѓето со кои блиску соработувате. Тоа би можело во блиска иднина да ви претставува проблем. Доаѓа период кога ќе запознате нова личност во вашиот живот. Личност со која ќе сакате во иднина да бидете заедно. Со здравјето сè е во ред. Немате никакви проблеми.

СТРЕЛЕЦ

Послушајте ја вашата интуиција и ќе успеете да го остварите она што сте го зацртале веќе подолг период. Инстиктот нема да ве измами. Време е да се одлучите дали сакате да го поминете остатокот на животот со личноста со која моментално сте во врска. Покажете ѝ ги вашите искрени чувства. Внимавајте на здравјето. Можни се проблеми со видот.

ЈАРЕЦ

Ќе имате мали компликации на работа во текот на денот. Ништо сериозно, но внимавајте работите да не излезат надвор од контрола. Малите расправии со вашите шефови можат да прераснат во големи конфликти. Обидете се смирено да ги решите сите проблеми и недоразбирања и со вашите колеги. Пред вас е почеток на љубовна врска која би можела да трае на долги патеки. Стресот на работа може да ви предизвика здравствени проблеми. Обидете се да бидете смирени.

ВОДОЛИЈА

За оние кои се занимаваат со приватна работа, ќе успеат да остварат значителен финансиски успех. На крајот од денот ќе бидете задоволни од сработеното и постигнатото. Ве очекува убава атмосфера и со вашиот партнер. Добро се согласувате речиси по сите прашања. Немате никакви проблеми на ова поле. И со здравјето сè е во најдобар ред. Се чувствувате одлично.

РИБИ

Следува бурен период на полето кога е во прашање работата. Поведете сметка на концентрацијата и односот со вашите колеги и претпоставени. Не дозволувајте да влегувате во поголеми кавги и расправии. Имате симпатии кон некоја личност од вашето деловно опкружување. Не очекувајте ништо посериозно. Таквата врска може да ви донесе само проблеми и ништо повеќе. Внимавајте на здравјето. Можна е појава на болка во грлото.

 

 

Ќе ви се допадне