Дневен хороскоп за 5 март

By

ОВЕН 

Имате решено голем дел од проблемите и обврските на работа кои сте ги имале во претходниот период. Сега можете слободно да одморите. Ве очекува ден во кој ќе можете да флертувате со голем број девојки. Внимавајте на здравјето и зголемете го количеството на магнезиум.

БИК

Ќе ви се отвори можност да ги покажете вашите способности и амбиции кои сте ги имале од претходно. Ќе успеете во зацртаните цели. Ве очекува интересно познанство со личност која ќе покаже дека е заинтересирана за вас. Внимавајте на здравјето. Би ви годела масажа.

БЛИЗНАЦИ

Доколку се занимавате со работа поврзана со комуникации, многу веројатно е дека ќе успеете да остварите позначителен успех. Ве очекува интересна средба со личност со која се знаете веќе некое време. Внимавајте на здравјето. Би ви годела прошетка и некаква умерена активност.

РАК

Ве очекува поволен период во кој ќе остварите значителен напредок. Судбината е на ваша страна, особено за оние кои се занимаваат со приватна работа. Пред вас е и одличен ден за ново познанство кое на крајот ќе се покаже од особено значење за вас. Со здравјето сè е во ред. Немате никакви проблеми.

ЛАВ

Можете да се надеате на решавање на голем број проблеми кога е во прашање вашата работа. Ќе имате многу среќа на овој план. Ве очекува и интересно познанство. Ќе влезете во љубовна авантура, но во моментов не сте подготвени за сериозна врска. Со здравјето сè е во ред. Не би требало да имате никакви проблеми.

ДЕВИЦА 

Ќе имате можност за напредок кога е во прашање работата. Сè што ви треба е малку трпение. Можен е и флерт со личност која ќе ви покаже дека е подготвена за сериозна врска со вас. Внимавајте на здравјето и проблемите со бешиката.

ВАГА 

Вашите соработници ги гледате како силна поддршка. Подготвени сте да покажете и инцијатива за отпочнување на нови проекти. Вашиот партнер покажува подготвеност да се избори за вашата врска напредува. На вас останува да одлучите дали тоа го сакате. Со здравјето сè е во ред. Немате никакви проблеми.

СКОРПИЈА

Подгответе се да склучите важни деловни договори кои ќе играат значајна улога во вашата кариера. Судбината е на вашата страна кога станува збор за работата. Можете да се надевате на добар однос со вашиот партнер. Ви следи одличен период на полето на љубов. Внимавајте на здравјето. Можен е пад на имунитетот.

СТРЕЛЕЦ

Немате да имате премногу работа и обврски во текот на денот. Ќе имате можност за мал одмор. Можете да се надевате на средба со вашата симпатија. Наскоро очекувајте и почеток на врска. Внимавајте на здравјето. Можна е појава на минлива аритмија.

ЈАРЕЦ

Ве очекуваат нови случува на деловен план. Ќе ви се отвори можност за нови промени на ова поле. Односот со вашиот партнер постепено напредува. Сакате да бидете искрени еден кон друг. Внимавајте на здравјето и поведете сметка на проблемите со стомакот.

ВОДОЛИЈА 

Комуникацијата со вашите блиски соработници станува се потешка. Постојат голем број проблеми кои не знаете како да ги надминете. Не ви е лесно да бидете отворени кога станува збор за емоциите кон вашиот партнер. Со време ќе сватите дека тоа е исправниот начин да допрете до него. Внимавајте на здравјето и избегнувајте ги цигарите.

РИБИ

Ве очекуваат убави вести кои ќе ви ја раздвижат надежта за подобра деловна иднина. Отворено покажете му на вашиот партнер дека сте подготвени за вашиот однос напредува. Внимавајте на здравјето и поведете сметка на конзумацијата на шеќер.

 

 

Ќе ви се допадне