Дневен хороскоп за 9 февруари

By

ОВЕН

Можете да очекувате позитивни околности кога е во прашање работата. Увездите укажуваат на тоа дека проблемите ќе бидат решени. Подготвени сте и за љубовни промени. Ве очекува средба со личност која ќе ви ги покаже своите искрени чувства. Со здравјето сè е во ред. Немате никакви проблеми.

БИК

Можете да очекувате дека ќе бидете задоволни од промените кои ќе следуваат во наредниот период. На љубовен план можно е да остварите некоја тајна врска или да имате платонска љубов. Нема знаци кои покажуваат за стабилна емотивна врска. Со здравјето сè е во ред. Немате никакви проблеми.

БЛИЗНАЦИ

Ќе добиете поддршка од страна на надредените и колегите, па ќе успеете и да ги реализирате сите ваши деловни планови. Ќе се впуштите во страствена авантура. Подгтовени сте да се препуштите на личноста која ви се допаѓа. Внимавајте на здравјето и избегнувајте ги цигарите.

РАК

Можете да очекувате дека во наредниот период ќе успеете да остварите подобрување на полето на работа. Морате да прифатите дека не секогаш можете да успеете да ги добиете работите кои ги сакате. Љубовта бара компромиси. Внимавајте на здравјето. Склони сте на дебелеење.

ЛАВ

Обидете се да поработите на подобување на комуникацијата со вашето деловно опкружување, ако сакате да остварите позитивни промени. Вашиот партнер очекува од вас поголема посветеност и сака повеќе време да минете задно. Со здравјет сè е во ред. Полни сте со енергија и сила.

ДЕВИЦА 

Потребно ви е поголема концентрација за да можете да ги остварите вашите деловни планови. Уживате во вниманието кое го добивате од страна на вашиот партнер. Пред вас е период во кој ќе имате убави љубовни случувања. Внимавајте на здравјето. Можни се проблеми со шеќерот.

ВАГА 

Можете да очекувате позитивни околности на полето на работа. Среќата е на ваша страна и работите можете да ги решите на добар начин. Доколку бидете претерано резервирани кон партнерот, тој со време ќе се оддалечи од вас. Внимавајте на здравјето.

СКОРПИЈА

Не сте подготвени за нови потфати кога е во прашање работата, сè додека не ги завршите старите планови. Можно е да бидете разочарани и да имате впечаток дека повеќе нема љубов меѓу вас и вашиот партнер. Внимавајте на здравјето и зголемената температура.

СТРЕЛЕЦ

Можен е целосен пресврт на настаните кога е во прашање полето на работа. Вашиот однос со партнерот повеќе не е ист како претходно. Чувствувате немир и не знаете кон што води вашата врска. Внимавајте на здравјето. Би ви годел мал одмор.

ЈАРЕЦ

Потребно е да превземете одговорност и да застанете зад работите за кои верувате на работа. Можете да очекувате убави моменти со партнерот. Доаѓаат времиња во кои убаво ќе се согласувате. Вашиот однос се движи кон подобро. Внимавајте на здравјето. Денот е погоден за одмор.

ВОДОЛИЈА 

Не сте подготвени да прифатите нова работа, затоа што имате проблеми со самопочитта. Потребно ви е време да размислите за нови одлуки кога е во прашање љубовта. Внимавајте на здравјето и проблемите со кичмата.

РИБИ

Можно е да имате некои нови компликации со кои ќе мора да се соочите кога е во прашање работата. Самотијата не ви годи и сакате да влезете во нова врска. Подгтовени сте за нови познанства. Внимавајте на здравјето. Би ви годела диета.

 

Ќе ви се допадне