Дневен хороскоп за 9 февруари

By

ОВЕН

Денешниот ден ќе ви биде стресен. Обидете се да останете смирен и да бидете подготвени да се соочите со проблемите. Посакувате промени на полето на љубовта, но немате доволно иницијатива. Можно е да сте влезени во фаза на монотонија. Внимавајте на здравјето и зголемете ја конзумацијата на витамини и течности.

БИК

Можете да очекувате стабилна состојба на полето на работа. Денешниот ден ќе ви помине без премногу турбуленции на ова поле. Доколку се препуштите на вашите чувства, ќе уживате во друштвото на вашиот партнер. Нема причина да ги блокирате вашите емоции. Внимавајте на здравјето и поведете сметка на очите.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекуваат промени на деловен план. Време е да прифатите дека околностите сепак се менуваат. Полека вашата врска со партнерот влегува во криза. Добивате впечаток дека работите повеќе никогаш нема да бидат исти како претходно. Внимавајте на здравјето и дигестивниот систем.

РАК

 

Ќе имате можност да ги реализирате промените кои ги посакувате на ова поле. Ќе бидете задоволни од исходот на сработеното. Не дозволувате да ги потиснувате вашите чувства. Време е да се позанимавате со вашите емотивни потреби. Внимавајте на здравјето и проблемите со дишните патишта.

 

ЛАВ

Дојдено е време да донесете конкретна одлука по прашањето на промена на работното место. Ве очекува стабилна ситуација во односот со партнерот. Ве очекуваат убави заеднички моменти. Внимавајте на здравјето и зголемете ја конзумациајта на намирници кои содржат железо.

ДЕВИЦА 

 

Денес не е поволен момент да превземате големи ризици кога е во прашање работата. Избегнувајте какви било трошоци. Посветете се на партнерот. Сакате тој да биде среќен и да се чувствува убаво покрај вас. Внимавајте на здравјето. Можна е вртоглавица и пад на притисокот.

ВАГА 

Можете да се надевате на позитивни околности кога е во прашање работата. Судбината ќе биде на ваша страна. Имате шанса да влезете во љубовна врска која ќе ви стане значајна во иднина и ќе опстои на подолги патеки. Внимавајте на здравјето. Би ви годела физичка активност.

СКОРПИЈА

Денес е поволен ден за почеток на нова работа. Генерално ве очекува позитивна атмосфера на ова поле. Неочекувано во вашите животи ќе влезе нова личност со која ќе влезете во стабилна врска. Со здравјето сè е во ред. Немате никакви проблеми.

 

СТРЕЛЕЦ

Ќе имате можност пред вашите колеги и шефови ги покажете вашите деловни способности. Подготвени сте да напредувате во кариерата. Имате планови за заеднички живот со партнерот. Ќе бидете задоволни од вашиот однос и ќе сакате убавите моменти да траат долго време. Со здравјето сè е во ред.

ЈАРЕЦ

Ќе имате среќе на полето на работа. Можете да се надевате на одлични промени на ова поле. Иако постои личност која ви се додворува и која има силни чувства кон вас, во овој момент не сте подготвени за врска. Внимавајте на здравјето. Почнете да се занимавате со спорт.

ВОДОЛИЈА 

Ве очекува значително подобрување на полето на заработка. Ќе бидете задоволни од новите околности на ова поле. Ќе ви се разбудат одредени чувства кон личност со која ќе се сретнете во вашето блиско опкружување. Внимавајте на здравјето и избегнувајте алкохол.

РИБИ

Денес е поволен ден за промени на полето на работа, па важно ви е да се фокусирате на тоа. Среќни сте и сакани од вашиот партнер. Задоволни сте покрај него. За оние кои слободни, денес е поволен ден за нови познанства. Со здравјето сè е во ред. Немате никакви проблеми.

 

 

Ќе ви се допадне