Дневен хороскоп за 9 март

By

ОВЕН 

Ве чека поволен ден на работа. Ќе слушате само убави вести од соработниците и шефот. Ќе решите голем број од дилемите кои сте ги имале. Ве чекаат убави моменти на овој план. Не ви е лесно да ги покажете чувствата кои ги имате кон симпатијата. Не сте сигурни што сакате. Внимавајте на здравјето и поведете сметка на исхраната.

БИК

Финансиската состојба не ви е стабилна. Обидете се да не се изложувате на преголеми ризици кога станува збор за работата. За оние кои се во брак, ве очекуваат убави моменти. Партнерот максимално ќе ви биде посветен и ќе имате убави заеднички моменти. Внимавајте на здравјето.

БЛИЗНАЦИ

Генерално денот нема да ви биде поволен за работа. Обидете се да се воздржите од носење на важни одлуки. Во моментов не сте подготвени за нова врска. Внимавајте на здравјето и проблемите со несоницата.

РАК

Обидете се да покажете пред вашите колеги и шеф дека целосно сте посветени на работата. Подгответе се за период со многу предизвици. Денот е идеален и за почеток на нова врска. Внимавајте на здравјето. Можна е појава на воспаление на мускулите.

ЛАВ

Денот е идеален за решавање на одредени проблеми од минатото. Задоволни сте од партнерот и односот во вашата врска. Со здравјето сè е во ред. Немате никакви проблеми.

ДЕВИЦА 

Ќе имате значително подобрување на полето на финансии. Задоволни сте од тоа како се одвиваат работите на ова поле. Ве очекуваат промени и на полето на љубовта. Многу од работите кои сте ги планирале, не се одвиваат на начин на кој посакувате. Внимавајте на здравјето и поведете сметка на исхраната.

ВАГА 

Доаѓа период кога ќе ја добиете поддршката од колегите на работа. Можете да очекувате поволен период на ова поле. Заљубени сте и уживате во романтичните моменти со партнерот. Размислувате да почнете заеднички живот. Внимавајте на здравјето. Можна е појава на главоболка.

СКОРПИЈА

Пред вас е одличен ден за работа. Посветете се на остварување на вашите цели и ќе бидете задоволни. Се чувствувате одлично покрај вашиот партнер. Сметате дека вашиот однос полека напредува. Внимавајте на здравјето. Потребен ви е поголем сон.

СТРЕЛЕЦ

Поведете сметка на финансиите. Можни се компликации на полето на работа. Денешниот ден нема да ви биде поволен. Ќе наидете на личност со која во блиска иднина ќе сакате да запончете долга врска. Внимавајте на здравјето и чувајте се од повреди.

ЈАРЕЦ

Доколку тежнеете кон некоја повисока позиција, можете да се надевате на некаква промена и подобрувања на полето на работа. Не ви е лесно да ја освоите личноста која ви се допаѓа. Вашата комуникација е променлива. Со здравјето сè е во ред. Не би требало да имате никакви проблеми.

ВОДОЛИЈА 

Во блиска иднина можете да се надевате на големи позитивни промени на полето на работа. Подготвени сте да ставите и точка на односот со партнерот. Внимавајте на здравјето. Можни се проблеми со циркулацијата на крвта.

РИБИ

Можете да се надеате дека во скора иднина ќе ја подобрите заработувачката. Ве очекуваат позитивни промени на ова поле. Имате симпатија, но чувствувате дека не сте подготвени за сериозна врска. Внимавајте на здравјето и поведете сметка на зголемениот притисок.

 

Ќе ви се допадне