Дневен хорскоп за 6 февруари

By

ОВЕН

Внимавајте на работа. Можни се големи расправии со колегите и вашите шефови. Ќе направите голема грешка ако реагирате импулсивно. Обидете се да останете смирен. Можете да се надевате на одличен период и време поминато со вашиот партнер. Врската се движи во позитивен правец. Внимавајте на здравјето и проблемите со срцето.

БИК

Обидете се да најдете начин како да го промените тоа што не ви се допаѓа на полето на работа. Подобрете го односот со колегите и шефот и многу брзо ќе напредувате. Се почестите расправии во вашиот партнер ќе ви го разнишаат односот. Нема да ви биде лесно да ги вратите работите какви што биле претходно. Внимавајте на здравјето и избегнувајте мрсна храна.

БЛИЗНАЦИ

Пред вас е поволен период кога станува збор за работата. Наскоро може да очекувате и унпаредување. Раскинувањето со парнерот ќе ви падне тешко. Обидете се да најдете сили и да продолжите понатаму. Внмавајте на здравјето и избегнувајте ги цигарите.

РАК

Доаѓаат убави времиња за вас кога станува збор за работата. Деловната атмосфера се подобрува и само прашање на време е кога ќе ги остварите вашите зацртани цели. Осаменоста е нешто што тешко ви паѓа. Во вас се буди потреба за нови познанства. Внимавајте на здравјето и време е да почнете да размислувате за диета.

ЛАВ

Би ви годел во овој момент годишен одмор за да се растеретите од големиот број обврски. Кога е прашање работата, обидете се малку да се релаксирате. Не сакате да ги правите истите грешки во новата врска, како што тоа било случај со претходниот партнер. Внимавајте на здравјето и проблемите со вашиот вид.

ДЕВИЦА 

Одлучни сте и целосно подготвени да ги превземете потребните чекори за да го добиете посакуваното унапредување. Искористете го моментот. Ѕвездите ви се наклонети на ова поле. Ви се допаѓа личност која е подготвена отворено да ви покаже што сака од вас во врската. Внимавајте на здравјето и проблемите со нервозата.

ВАГА 

Задоволни сте од ситуациајта која ја имате на полето на работа и засега не постои ништо што конкретно би промениле. Уживате во авантурите кои ги имате и не сте подготвени за почеток на посериозна врска. Внимавајте на здравјето. Имате чувствителен нервен систем.

СКОРПИЈА

Можете да очекувате дека денес ќе имате стабилна состојба на полето на работа и дека нема да имате поголеми стресови. Ќе уживате во друштвото на вашиот партнер, кој искрено ќе ви каже што чувствува. Внимавајте на здравјето и проблемите со грбот.

СТРЕЛЕЦ

Генерално сте задоволни од околностите кои ги имате на работа. Имате одлични односи со вашите соработници. Сакате да ја подобрите комуникацијата со вашиот партнер кон кого имате искрени чувства. Внимавајте на здравјето и можните проблеми со коските.

ЈАРЕЦ

Можете да очекувате дека ќе успеете да ги остварите вашите цели на планот на работата. Ќе бидете задоволни од успехот кој ќе го направите. Сеуште жалите за вашиот поранешен партнер. Не очајувајте, наскоро, нова личност ќе влезе во вашиот живот. Внимавајте на здравјето и можниот пад на имунитетот.

ВОДОЛИЈА 

Не сте доволно сконцентрирани на работа. Понекогаш чувствувате дека немате доволно мотивација за да направите било што. Промената во расположението негативно ќе се одрази на вашата врска. Со здравјето сè е во ред. Полни сте со енергија.

РИБИ

Обидете се да не им придавате важност на ситните работи. Целите на големо и нема да погрешите. Ве чекаат убави моменти на работа. Можете да остварите интересно познанство кое во иднина ќе се претвори во стабилна врска. Внимавајте на здравјето и можните проблеми и болки во стомакот.

 

 

Ќе ви се допадне