Дубаи е најпопуларна дестинација за 2022, според „Трипадвајзор“

By

Светски познатиот веб-портал „Трипадвајзор“ (анг. Tripadvisor) го прогласи Дубаи за најпопуларна туристичка дестинација за 2022 година.

dobivaj vesti na viber

„Секогаш популарно место, Дубаи полека се издигнуваше на листата на ‘Трипадвајзор‘ во изминатите години и сега ја презеде круната на најпопуларна дестинација на светот. Дубаи е ултрамодерен град кој има сè: златни плажи, првокласна кујна и прекрасни хотели. И покрај пандемијата, Дубаи продолжи да привлекува посетители од цел свет во изминатата година и се издвојува како омилено место за оние кои бараат малку возбуда“, изјави Џастин Рид, директорот за медиуми, дестинации и патувања во „Трипадвајзор“.

Порталот го избра Дубаи врз основа на алгоритам што анализира милиони рецензии и оценки на хотели, ресторани и туристички атракции, собрани на сајтот за период од една година. Зад него се пласиираа Лондон (Велика Британија) и Канкун (Мексико), а во првите 10 се Бали (Индонезија), Крит (Грција), Рим (Италија), Кабо Сан Лукас (Мексико), Истанбул (Турција), Париз (Франција) и Хургада (Египет).

Ќе ви се допадне

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak Fairy Tail (Dub) Episode 174

Pokémon Journeys: The Series

AnimeFreak SK8 the Infinity

watch anime AnimeFreak 6 LOVERS

animes online AnimeFreak Horimiya (Dub)

tải go88