„Есенски балетски колаж“ вечерва во НОБ

By

Вечерва во МОБ е балетски концерт „Есенски балетски колаж“ со почеток од 20 часот. Коцертот ќе ги ќе ги опфати најубавите балетски дела „Ана Каренина“, „Заспаната убавица“, „Болеро“, „Оревокршачка“, „Дамата со камелии“ и „Евгениј Онегин“. Режисери на концертот се Олга Панго и Дејан Прошев. Настапуваат првенците, солистите и балетскиот ансамбл на НОБ.

Влезот е дозволен само со потврда за вакцинација или за прележан Ковид-19 во последните 45 дена. Задолжително е носење  заштитна маска.

Ќе ви се допадне

4Anime: Master Keaton OVA anime episode 15 online free at https://4anime.biz 4anime app

Aoharu x Kikanjuu: Kemono-tachi no Senjou da na! (Dub) (https://animedao.nl/m/zoMy) Episode Full

Website https://twistmoe.net: Watch Legend of Crystania (Dub) twistmoe Episode 3 kissanime

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Psychic Force (https://animekisa.in/m/Exb4) Episode 2