(Фото) Јапонија најголем победник на Мундијалот

Навивачите на Јапонија, кои доживеаја разочарување по поразот на нивната репрезентација од Белгија со 3:2, не се одвикнаа од убавите навики што ги красеа на Мундијалот во Русија.

dobivaj vesti na viber

На трибините тие доаѓаа со кеси кои потоа ги употребуваа за собирање смет од трибините и да испратат убава порака до сите.

Уште еднаш ги воодушевија гледачите од целиот свет, затоа што ретко кој би собрал сили за ваков потег по поразот кој нивните фудбалери го доживеаја во последните моменти од мечот.

 

Јапонците бea на работ на остварување на својот сон и подвиг откако направија водство од 2:0, но не успеаја да ја задржат предноста откако во последните моменти од мечот го примија и третиот гол од Белгија.

 

 

 

Scroll to Top