(Фото) Москва како во зимска бајка

By

Руските метеоролози најавија големи снежни врнежи во регионот на Москва уште во текот на изминатата ноќ, пренесува ТАСС.

Поради силните врнежи и снежни наноси, околу 49 лета се одложени. Поради снегот, 16 полетувања се откажани од аеродромите во Москва „Внуково“, „Домодедово“ и „Шереметјево“.
Метеоролозите прогнозираат дека температурите во руската престолнина ќе се спуштат до минус 12 степени Целзиусови.

 

Ќе ви се допадне

AnimeTV: One Room Second Season Special anime episode Full online free at https://animetv.cc watch anime dub

Watch Golden Time Episode 24

AniWatch: Seven Mortal Sins anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro anime sites

Kino's Journey: Tower Country (https://kissanime.mx/m/eE0P) Episode Full

Cakeresume: https://www.cakeresume.com/me/gogoanimelol

Getpocket: https://getpocket.com/@gogoanimebe